Rodzaje sadzonek truskawek – Zielone

Obecnie trwa okres kopania i sadzenia sadzonek Zielonych. To najlepsza okazja aby przypomnieć czym charakteryzuje się ten rodzaj sadzonek truskawek, jak plonuje i jakie cechy ma prawidłowo rozwinięta sadzonka. Aby móc podjąć świadomą decyzję o ich zakupie.

….

Sadzonki Zielone to podstawowy rodzaj sadzonek. Pozyskiwane są jesienią, aż do przymrozków i wiosną od rozpoczęcia wegetacji, najczęściej do przełomu kwietnia i maja. Aby mogły stanowić źródło dobrych plonów muszą być uprawiane i pozyskane zgodnie z rygorystycznymi technikami produkcji. W naszej Szkółce sadzonki Zielone kopane są na polu (mateczniku) bezpośrednio bądź w krótkim okresie przed przekazaniem nabywcy. Spośród wszystkich wybierane są wyłącznie prawidłowo rozwinięte rośliny (więcej o tym niżej) i grupowane w pęczki (po 25 sztuk w każdym). Następnie przygotowywane są do sadzenia poprzez zastosowanie odpowiednich środków. Do czasu odebrania (który nie przekracza maksymalnie kilku dni) magazynowe są w chłodniach w właściwej temperaturze i wilgotności.

.

Po otrzymaniu przez klienta mogą być przechowywane jeszcze przez kilka dni przed posadzeniem, ale pod warunkiem zabezpieczenia przed wyschnięciem oraz przegrzaniem (najlepiej przechowywane w temperaturze 2-3 do 5 stopni), nie dłużej niż około 7 dni. Gleba przed ich posadzeniem powinna być wilgotna i odpowiednio przygotowana (więcej o przygotowaniu gleby tutaj).

 

 

 

Wysokość plonów sadzonek Zielonych zależy od wielu czynników (metody uprawy, warunków wzrostu i innych). W przypadku uprawy tradycyjnej plony kształtują się następująco:

  • Sadzone jesienią, sadzonki Zielone w pierwszym roku wydają około 30-35% plonu optymalnego, a w roku kolejnym mogą osiągnąć 100% plonu optymalnego.
  • Sadzone wiosną,  wskazane jest oberwanie kwiatów w celu odciążenia wzrastającej rośliny, w roku kolejnym mogą osiągnąć 100% plonu optymalnego.

 …

Jednym z najważniejszych czynników decydujących o wysokości plonu z sadzonek Zielonych poza silnym system korzeniowym jest średnica korony. W prawidłowo rozwiniętych sadzonkach wynosi ona od 6 do 20 mm.

 

Wszystkie odmiany naszych truskawek dostępne są w rodzaju Zielone (do wyczerpania zapasów).

 

Zakup sadzonek truskawek, Zielone i Frigo

 

Producentów truskawek zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z nami, w  celu omówienia szczegółów, uzyskania informacji o cenach oraz złożenia zamówienia – tel.: 606 141 821, e-mail: niewczas@sadzonkitruskawek.pl

 

Ogrodników uprawiających truskawki na własne potrzeby zapraszamy do naszego sklepu – sklep.sadzonkitruskawek.pl – lub do kontaktu – tel.: 696 473 787, e-mail: niewczas@sadzonkitruskawek.pl