Przemysław, Katarzyna Goncerzewicz

Od 2010 roku zajmujemy się uprawą truskawek. Sadzonki w ilościach tysięcy sztuk kupujemy w szkółce Państwa Niewczas. Pragniemy podzielić się naszą pozytywną opinią o współpracy z w/w producentem sadzonek. Miła i profesjonalna obsługa, doradztwo na każdym etapie uprawy truskawki a także uczciwość i prawdziwa rzetelność w połączeniu ze zdrowym i naprawdę czystym odmianowo produktem pozwala wystawić nam najwyższą ocenę właścicielom szkółki.

Cezary Kozak

Duże gospodarstwo produkujące ekologiczne owoce truskawek

Współpracuję ze szkółką od 3 lat, przez ten czas oferowane sadzonki truskawek zawsze docierały do mojego gospodarstwa w krótkim czasie od zamówienia. Były również bardzo starannie przygotowane do transportu (system korzeniowy nigdy nie uległ przesuszeniu), na szczególną uwagę zasługuje bardzo wysoka zdrowotność oferowanego materiału nasadzeniowego. Nigdy nie zaobserwowałem żadnych objawów chorobowych systemu korzeniowego oraz liści, co w bardzo dużej mierze przekłada się na późniejsze wysokie plony truskawki. Na koniec dodam, że szkółka gospodaruje na dużej powierzchni gruntu, co umożliwia im ograniczenie zakładanych po sobie mateczników, a to jeden z warunków uzyskiwania tak wysokiej zdrowotności sadzonek jaką oferują nam Państwo Niewczas. Zdecydowanie POLECAM!!!

Franciszek Bogdan

0,5 hektara truskawek

Kupuje u Państwa sadzonki od kilku lat i był to bardzo dobry wybór. Zajmuje się amatorską uprawą różnych roślin, a dobra sadzonka to podstawa wysokich plonów i braku kłopotów z fitopatogenami. Na przestrzeni wielu lat nie zdarzyło mi się stosować środków ochrony roślin do kupionych u Państwa produktów. Wystarczy przygotować podłoże z udziałem obornika, zakryć agrotkaniną i posadzić sadzonki najlepiej typu frigo bo zawsze się przyjmują. Pozostaje systematyczne nawadnianie, zbieranie owoców, a pod koniec sezonu usuwanie zbędnych liści. Osobiście wolę kupić dobrze wyrośniętą i przygotowaną chemicznie sadzonkę, ponieważ nie mam obecnie miejsca na działce 
na przygotowanie własnych rozsad choć potrafię samodzielnie je przygotować. Duży wybór sadzonek 
o różnym okresie dojrzewania pozwala na przedłużenie sezonu zbiorczego, a o to przecież chodzi działkowcom, by jak najdłużej cieszyć się efektami swojej pracy i móc dzielić się nimi z najbliższymi osobami. Napisanie polecam jest trochę trywialne ale oddaje istotę. Dobre zakupy to dobre plony. Obsługa też jest bardzo dobra. Sadzonki przyjeżdżają w terminie i są dobrze spakowane. W tym roku brakuje tylko wiosny.

Tomasz Falkowski

Zakupione sadzonki truskawek rewelacyjne, czas realizacji zamówienia błyskawiczny a obsługa kompetentna, miła i uczciwa.

Cztery odmiany Elkat , Dukat, Honeoye i Senga uprawiane metodą współrzędną (eko) ściółkowane słomą wydają zdrowe i smaczne owoce. Nie stosuję dla nich sztucznego nawadniania. Opryski przed kwitnięciem tylko z wywaru czosnek, cebula i pokrzywa co zapobiega pojawieniu się szkodników i chorób oraz jest jednocześnie nawożeniem. Krzaczki po 3 latach są w wyśmienitej formie. 

Kolejne sadzonki Markata, Kenta, Honeoye i Polki pierwszy raz w zeszłym roku posadziłem na włóknienie ze słomą w międzyrzędziach pięknie owocowały. W tym roku również będą nowe nasadzenia na próbę również Hokenta. Z czystym sumieniem mogę polecić Wasze sadzonki wszystkim, którzy chcą lubią smak prawdziwej zdrowej truskawki zarówno działkowcom jak i większym rolnikom.
 

Marta Grabacz

W związku z wieloletnią współpracą z Państwem, pozwolę sobie na wystawienie opinii i oceny materiału, w moim przypadku truskawki. Ocena materiału szkółkarskiego bardzo wysoka, rośliny zawsze zdrowe, w doskonałej kondycji przy odbiorze, po posadzeniu idealne przyjęcia. Dotyczy sadzonek zielonych jak i frigo.

Właściciele otwarci z doskonałą wiedzą, zawsze służą pomocą i fachowym doradztwem, odpowiadają na każdy sygnał, dla mnie jest to ważne.

Z mojej strony dziękuję za dotychczasową współpracę, moja ocena dla Was bardzo wysoka.